Äntligen har i vintern kommit ordentligt också, i alla fall här i Knivsta.
Massor av snö och minusgrader gör att man slipper ha leriga hundar överallt och mörker som ständigt är. Nej nu är det ljust och fint och det verkade även Mango (CH S*Alway´s Gaby) tycka så igår kväll började hon sjunga så fint för oss 🙂 🙂 🙂
Nu håller jag bara tummarna att hon verkligen kommer igång med löpet ordentligt så hon kan få träffa ”Nalle” (Ch SE*Blueberry Bear´s Ribes)!
Var och hälsade på Måns, min blivande avelshane, häromdagen.
Tack Josefin för gott te och trevlig pratstund!
Passade på att fotografera honom och några riktigt fina bilder blev det.
Så hans fotoalbum är uppdaterat.
Måns är nu 6 månader och han växer och utvecklas så himla fint!
Måns har tillbringat julen uppe i Åre med familjen och han klarade både långa bilfärden dit och tågresan hem alldeles utmärkt!

Noelle hon bara vilar och busar, visar inga tendenser till löp alls.
Hoppas hon kommer igång snart men risken är stor, för henne som är dryga året, att hon inte löper förens i mars när ljuset och våren är här.
Noelles bror Norton, choklad killen med det stora hjärtat och en speciell kärlek till sin lill-matte 🙂 Han har en så otroligt fin chokladfärg!
Tack familjen Rosén för bilder och uppdatering 🙂

Har ju även fått en fantastisk julbild på Nancy (Ch*Alway´s Ginny, chokladspotted långhår). Tack familjen Torp för bilden! 🙂
