Härliga nya bilder på kullarna!

Båda kullarna har blivit förevigade.
Även en gökunge dök upp på S2-kullens gruppbilder 🙂 🙂 🙂
Deras nya individuella bilder finns som vanligt på deras fotoalbum som du hittar på kattungesidan. Gruppbilderna kommer här nedan 🙂
Rosie och Riley har lekt i hundarnas leksakslåda (som vanligt inte en leksak i, allt ligger uspritt överallt 😉 ) så jag tänkte att vi provar att fota gruppbilderna med dom där i.
Det gick bra förutom att Rosie var såååå trött, hon vaknade dock till när det var dags för dom individuella bilderna.
(S2-kullen så sitter från vänster till höger Scott, Sid och Sean)
IMG_3665 IMG_3670 IMG_3674 IMG_3683

IMG_4024 IMG_4034 IMG_4041 IMG_4050

Extra bonusbild på Rosies ryggtavla då hon är så otroligt spottad!! 🙂
IMG_3699Blev en bonusbild på Lucy som låg i soffan och tog det lugnt.
IMG_4057
Sen har jag fått 2 bilder på en 8-årig hane Viggo (S*Alway´s Wild Wellington, lilavit harlekin).  Han har tyvärr fått njurproblem och äter numera specialmat för det, vi får hålla tummarna att han kan må bra på det länge. Njurproblem är inte helt ovanligt på alla katter så det är inget specifikt för just britterna.
Han har under sina glansdagar även fått några kullar efter sig med fint resultat.
Tack för uppdateringen om Viggo och bilderna på honom!
Vigo8 Vigo1019

Edwin tar det lugnt, kanske är han tröttare än vanligt då han sen ca 1 månad tillbaka fått en ny liten kompis. Sånt kan ibland ta tid att vänja sig vid.
Tack för bild och uppdatering Lisa!
Edwin Mike 30

Det här inlägget postades i Uncategorized. Bokmärk permalänken.